Vasarą užaugintų vaisių ir daržovių derlius ilgai džiugins šeimininkes, jeigu jis bus teisingai ir tvarkingai laikomas saugyklose. Bulvės, burokėliai ir vaisiai mėgsta tamsias, vėsias patalpas, tad neretai susiduriame su problema, kaip viską tvarkingai sandėliuoti ypač, jeigu turime nedideles patalpas saugojimui.
Radau keletą įdėjų, kaip galima tvarkingai ir, svarbiausia, talpiai žiemos metu laikyti užaugintą sodo ir daržo derlių.
Bulvių saugykla.
Nuotraukoje matome, kaip idėjos autorius išsprendė bulvių saugyklos klausimą. Vis gerai žinome, kad paprastose dėžėse laikant didesnį kiekį bulvių, dažnai apačioje aptinkame kelias bulves jau sugedusias. Tai įvyksta, kai negalime pasiekti dėžės turinio apačios ir renkamės paviršiuje esančias bulves.

Šiuo atveju, bulves galime patogiai imti tiek nuo viršaus, tiek ir iš apačios. Nuožulnus dėžės dugnelis visada pasipildo naujomis bulvėmis iš viršaus. O tai leidžia pirmiausiai vartoti tas bulves, kurios yra dėžės apačioje. Taip naudojant ir saugant, niekada neturėsime sugedusio bulvių derliaus.
Konstrukcija labai tvirta ir patikimai praleidžianti orą pro šonines sieneles, o taip pat ir iš apačios.
Sodo gėrybių saugykla.
Šios idėjos autorius sukonstravo universalią lentyną vaisių, bei konservuotų produktų laikymui. Konstrukciją sudaro trys sienelės su medinėmis kreipiamosiomis, ant kurių laikosi trys ištraukiamos didesnės dėžės – stalčiai. Dvi žemos dėžės ir trys lentynos stiklainiams laikyti.

Šiame variante reiktų keisti didžiųjų dėžių konstrukciją taip, kad būtų lengviau pasiekamos saugomos daržovės iš apatinės dalies (kaip aukščiau aprašytoje bulvių saugykloje). Obuolių laikymui šis sprendimas netinka visiškai, nes taip laikomi obuoliai labai greitai ims pūti. Obuolių laikymui, vietoje vienos didelės dėžės daryčiau tris žemas, kuriose obuoliukus galima išdėlioti vienu sluoksniu. Taip vaisiai nesusispaudžia ir ilgiau laikosi. Be to, lengviau juos perrinkti, aptikti ir pašalinti jau bepradedančius gesti.
Mano manymu, stiklainiams labiau tiktų lentynos prie viršaus. O žemosios dėžės būtų patogiau pasiekiamos, jei būtų išdėstytos nuo apačios.
Etažerė vaisiams.
Konstrukcija vaisų saugojimui susideda iš trijų atskirų dėželių, kurios gali būti naudojamos tiek sudėjus viena ant kitos, tiek ir atskirai. Apatinė dėžė padaryta su ratukais, todėl esant reikalui, viską galima nesunkiai viską perstumti iš vietos į vietą. Dėžučių šoninės sienelės ir nugarėlė padarytos šiek tiek aukštesnės, kad būtų lenviau rankomis pasiekiamas bet kurios dėželės turinys.
- Bendras aukštis, sudėjus visas tris dėžes – 80 cm;
- Ilgis viduje – 30 cm;
- Plotis viduje – 30 cm;
- Išorės matmenys: 37 x 37 cm.
- Svoris apie 6-7 kg.

Priminsiu, kad vaisių ir daržovių saugojimui skirtas dėžes, lentynas nereiktų dengti jokiomis cheminėmis paviršiaus apdorojimo priemonėmis. Geriausias ir patikimiausias medienos apdorojimo būdas – paviršiaus apdeginimas litavimo lempa. Po tokio apdorojimo, reikia lentutes nutrinti nestambiu vieliniu šepečiu. Apdeginta (termiškai apdorota) mediena ilgam lieka atspari drėgmei ir joje nesiveisia puvimo bakterijos ir kitokie galintys ją graužti mikroorganizmai.