Kaip pasirinkti dirbtinę eglutę

Ko gero dauguma neįsivaizduoja Kalėdų dvasios be tikros mišku kvepiančios eglutės, kartais jos priežiūra gali pareikalauti daug laiko. Šiuo metu gaminamos dirbtinės eglutės jau niekuo neprimena savo plastmastinių pirmtakų. Lanksčios ir tankios šakos bei sodrios spalvos lemia, kad vis sunkiau jas atskirti nuo natūralių medelių. 

Dirbtinės eglutės privalumai

Visų pirma, dirbtinės eglutės yra labai patogios ir praktiškosJų nereikia laistyti, nuo jų nekrenta spygliai, todėl nereikalauja papildomo grindų siurbimo ir nesukelia tos netvarkos, kuri atsiranda išnešant medelį po švenčių. Šventinės dekoracijos, kurios taip dažnai slysta nuo džiūstančių šakų, čia visą laiką kaba stabiliai.

Pasirinktą dirbtinės eglutės modelį galima užsakyti internetu ir ji bus pristatyta tiesiai į namus. Tai sutaupys Jūsų laiką ir yra labai patogu: nereikia rūpintis medelio paieškomis, transporto organizavimu. Be to, tokią eglutę labai paprasta laikyti. Kartą įsigytas medelis tarnaus kelis sezonus. Be to, šiuolaikiškiausi modeliai įprastai yra dengti specialia ugniai atspariai medžiaga ir laku, apsaugančiu nuo išblukimo.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis dirbtinę eglutę?

Dydis. Dirbtinės eglutės būna įvairių formų ir dydžių. Dabar rinkoje yra modelių nuo 100 iki 300 cm. Renkantis eglutę reikėtų gerai pagalvoti apie tai, kokiu plotu disponuojame. Reikia palikti tiek vietos, kad vėliau lengvai būtų galima pakabinti dekoracijas.

Medžiaga. Dauguma eglučių gaminama iš PVC ir polietileno. Pastarasis ypač gerai imituoja tikras pušis ir egles. Labai svarbus kriterijus renkantis eglutę – jos šakelių skaičius. Kuo jų daugiau, tuo eglutė tankesnė ir tuo lengviau ją modeliuoti.

Montavimo būdas. Medelių šakelės gali būti pritvirtintos užfiksuotu būdu arba vyriais. Antruoju atveju šakeles galima įvairiais būdais modeliuoti, o sulankščius eglutę – jos nepraranda savo formos.

Ideali eglutė šventėms

Dirbtinių eglučių įvairovė tokia didelė, kad jomis labai lengva papuošti savo namus, pritaikant medelio tipą prie interjero. Tiems, kurie mėgsta kabinti žaisliukus, lemputes ir girliandas, patiks tradicinis žalias medelis su tankiomis, minkštomis šakomis. Sekant naujausias tendencijas, galima taip pat apsvarstyti baltos ar sidabrinės eglutės variantą. O tiems, kuriems svarbiausias yra paprastumas galima pagalvoti apie variantus su kankorėžių imitacijomis ar lengvai apsnigtomis šakomis.

Šaltinis: varle.lt