Lankstusis padėkliukas

Kaip pasidaryti sau daiktą, kuris atliktų kelias funkcijas ir pagal paskirtį būtų naudotinas kasdien? Šią problemėlę spręsdamas, sukūriau gana paprastą medinį gaminuką iš įvairiausių medienos atliekų gabaliukų, kurie liko gaminant didesnius darbelius. Jį pavadinau lanksčiuoju padėkliuku arba mediniu kilimėliu. Kurį laiką paplušėjęs savo dirbtuvėlėje, į šeimos buitį parnešiau vieną, kelias funkcijas atliekantį gaminį.

kilimelis svetainei_001aSusipažinkite: lankstusis padėkliukas ant stalo, arba kito baldo, karštiems indams dėti. Kilimėlis sukonstruotas taip, kad apatinioji jo pusė – medžiaginė. Todėl galiu būti ramus dėl baldų paviršiaus subraižymo ar statiesėlės sutepimo. Patogu valgyti, gerti kavutę ar tiesiog sudėti indus, puodus, katilus, keptuves.

kilimelis svetainei_008aParduotuvėse perkame jau suraikytą duoną, bet jei iškepame savo naminę duonelę, tai reikia ją pagarbiai ir suraikyti. Tam nepakeičiamas – lankstusis mano kilimėlis. Jį galime sulankstyti taip, kad gautųsi reikalingas dydis, pagal turimą vietą ant stalo ar spintutės, bei pagal kepalo dydį. Pjaustyti duoną ir kitus sausus produktus galiu drąsiai, nes medinės uosio lentutės yra padengtos maistiniu aliejumi. Čia aliejus tarnauja, kaip impregnantas, tuo pačiu suteikia uosio ar ąžuolo medienai, iš kurio pagamintas kilimėlis, malonų atspalvį.

kilimelis svetainei_002aSočiai pavalgius, galima prisėsti ant sofkutės maloniam poilsiui, pabendravimui su šeimos nariais, ar draugais. O koks bendravimas be skanios kavos puodelio? Čia vėl pasitarnaus mano naujasis ištikimas draugas – lankstusis kilimėlis. Drąsiai kloju jį šalia savęs ant bet kurio minkšto baldo. Nesvarbu, ar tai sofa, fotelis, minkštasuolis ar tiesiog lova (galima jį naudoti net automobilyje!). Ant šio kilimėlio tvirtai ir patikimai stovės puodukai su kava, ir viskas, ką sau leisite prie tos kavos. Patogu? Išbandžiau – nepaprastai patogus daiktas.

kilimelis svetainei_004aŽinoma, kavos ritualui pasibaigus, ateina laikas kompiuteriniams ritualams. Juk reikia išnaršyti visas, būtas ir nebūtas vietas, pakomentuoti draugų ir neprietelių žinutes Faceboke. Tam reikia laiko, kompiuteris dažniausiai tokiais atvejais įsitaiso, kaip katinas ant mūsų kelių. Argi ne taip? Neginčijamai kompiuteris ima kaisti, prakaituoti, nes ant kelių būdamas nebegali normaliai vėdintis ir, neišvengiamai perkaitęs – suserga ne visuomet pagydoma liga. Tokiam atvejui nepakeičiamu tampa mano lankstusi kilimėlis, kuris pirmiau už kompiuterį priglunda prie moteriškų (puikiai tinka ir prie vyriškų) kojų. Džiaugiasi kompiuteris ant lygaus kilimėlio paviršiaus dirbdamas. Dabar perkaitimas jam nebegręsia!

kilimelis svetainei_005a kilimelis svetainei_007aKiek gi prie to kompiuterio sėdėsi? Juk akims nesveika! Žingsniuojame prie knygų lentynos ir imame į rankas žinių šaltinį. Kad akys skaitant ilsėtųsi, knyga prieš mus turi gulėti tam tikru kampu. Kaip tą kampą išlaikyti? Ir vėl į pagalbą skuba lankstusis kilimėlis. Susukų vieną jo galą, arba užlenkiu patogiu kampu, o likusioji dalis tuoj tampa patogiu stoveliu ant kurio patogiai guli mano knyga, o aš ją imu godžiai skaityti… Neapsakomas malonumas!

Paskaičius knygą, norisi ko nors užkrimsti. Keliaujam į virtuvę, po pažastimi nešdamiesi nuostabų ir nepakartojamą gaminį – lankstųjį kilimėlį…

Štai koks nuostabus ir daugiafunkcinis daiktelis gavosi iš plonų ąžuolinių lentelių, suklijuotų ant specialaus audinio. Dabar išrankiosiu visas dirbtuvėlėje esančias medienos pliauskeles ir pagaminsiu dar keletą tokių kilimėlių. Ne sau. Padovanosiu kam nors.

Mazasis kilimelis_001
Mažo formato kilimėliai su išdegintais vardo raidės logotipais.

APSILANKYKITE KRAUTUVĖLĖJE

2 atsakymai į “Lankstusis padėkliukas”

  1. Nuostabi idėja, nuostabus kilimėlis. O gerbiamas Meistriukas gal ne tik dovanojimui tokių dar gamins? Vieną mielai įsigyčiau. Lauksiu žinių 🙂

    1. Ačiū, Jums už komplimentą man ir mano gaminukui!
      Taip, praėjus švenčių šurmuliui, mėginsiu keletą kopijų pagaminti. Gali būti, kad viena iš jų atsiras ir Jūsų namuose. Parašykite man e.paštu: info@meistriukodirbtuvele.lt ir aptarsime detaliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *