Popierinių rankšluosčių laikikliai

Popierinius rankšluosčius naudojame jau visi ir be jų nelabai įsivaizduojame savo gyvenimo. Prekyboje laikiklių popieriniams rankšluosčiams pasiūla yra didelė. Tereikia užsukti su pinigine rankoje į bet kurį prekybos tašką. Žinoma, tai patogu, greita ir kokybiška. Bet…
Savo kailiu patyriau, kad daug maloniau, kai tokį laikiklį rankšluosčiams pasigamini pats: sulauki žmonos ir svečių komplimentų, kasdien nužvelgdamas akimis ar ranka paliesdamas, jauti pasitenkinimą.
Griebiau lentos gabaliuką ir tekinas nulėkiau į savo dirbtuvėlę, kur keletą valandų patriukšmavęs pagaminau štai tokią skrynelę popieriniams rankšluosčiams laikyti ir naudoti.Kraičių skrynioje – šiuolaikiniai rankšluosčiai. Tokia rankšluostinė primena močiutės kraičių skrynią, kuria gana patogu naudotis. Norint pasiekti popierinę servetėlę, nereikia atidarinėti skrynios dangčio. Apie tai byloja ir rūpintojėlio skulptūrėlė nuotraukoje. Servetėlės kraštas visada kyšo tam specialiai padarytoje dangtelio išpjovoje. Belieka ištraukti reikiamą kiekį servetėlių ir nuplėšti.

Gaminukas gali būti beicuojamas pageidaujama spalva arba paliekamas natūralios medžio spalvos. Tai priklauso nuo virtuvės ar kito baldo spalvos, kur gaminukas bus naudojamas. Galutinai paviršių galima vaškuoti arba lakuoti bet kokiu laku. Tokiai kraičių skryniai pagaminti reikia šiokių tokių „meistrystės” įgūdžių, kruopštumo, tikslumo ir greitai besisukančių įrankių.
Šiek tiek mažiau visko reikia, norint pasigaminti paprastesnį popierinių rankšluosčių laikiklį.Abu gaminukus galima puošti naudojant dekupažo techniką, raižyti ornamentus specialiu raižymui skirtu peiliuku arba išdeginti degintuvu (pirografijos technika). Tad atsiranda plačios galimybės kūrybai ir turiningam laisvalakio praleidimui.