Mediniai žiedai servetėlėms

Rankų darbo servetėlių žiedai gali pakeisti šventinį stalą neatpažįstamai. Prabangios staltiesės ir servetėlės ​​yra kiekvienos šeimininkės arsenale, tačiau ne visos serviruodamos stalą, pagalvoja apie elegantiškus servetėlių laikiklius – žiedus. Tuo tarpu šie priedai sukuria aristokratišką atmosferą, suteikia šventėms ypatingą žavesį ir rafinuotumą.
Planuojant būsimą šventę, kruopščiai apgalvojate meniu, pasirenkate atitinkamą stalo serviravimo stilių. Tinkamas serviravimas pagerina svečių nuotaiką, sukuria teigiamą pobūvio šeimininkų įvaizdį. Rankų darbo ​​žiedai  servetėlėms padės paįvairinti banketo dizainą. Pirkti kiekvienai šventei naujus indai ir stalo įrankius  yra gana brangu, bet pakeisti šventinio stalo išvaizdą keičiant staltieses, servetėlės ​​ir jų laikiklius – pajėgi kiekviena šeimininkė.

Mediniai žiedai servetėlėms | meistriukodirbtuvele.lt

Nukrypimas į servetėlių istoriją

Yra žinoma, kad stalo servetėlių naudojimo tradicija atsirado prieš daugelį šimtmečių. Tačiau senovėje stalo etiketas daugeliu atžvilgių skyrėsi nuo šiuolaikinių. Tekstilinių servetėlių protėviai atrodė šiek tiek kitaip, negu šiandieninės.

Pagrindiniai skirtumai susiję su audinio kokybe. Senovės laikų servetėlės ​​buvo pagamintos iš naminių audinių ir naudojamos tik utilitariniams tikslams. Tomis dienomis jos praktiškai nebuvo dekoruojamos.

Servetėlės ​​pasižymėjo įspūdingu dydžiu ir buvo labiau panašios į staltieses. Jos nebuvo individualios, bet bendros. Šventės metu svečiai ir šeimininkai valydavosi rankas į vieną, bendrą servetėlę, patiekiamą valgio metu.

Tik XVII a., kai ant stalų pasirodė šakutės, didžiulės servetėlės ​​pradėjo eiti į antrą planą, užleisdamos vietą elegantiškoms servetėlėms, pagamintoms iš puikios kokybės audinio, išsiuvinėtos ir papuoštos nėriniais.

Laikui bėgant visuomenėje pasirodė net taisyklių rinkinys, reglamentuojantis tinkamą servetėlių naudojimą. Daugelis nuostatų buvo pamirštamos, tačiau tradicija papuošti šventę su elegantiškais tekstilės aksesuarais ir servetėlėmis yra vis dar gyva ir šiandien.

Mediniai žiedai servetėlėms | meistriukodirbtuvele.lt

Servetėlių ir jų žiedų įvairovė

Dabar galite nusipirkti bet kokio dizaino, dydžio ir kokybės servetėles . Elegantiškų servetėlių laikiklių įsigijimo problemų, taip pat, nebus. Beje, švenčių ar pobūvio išvakarėse nepamirškite pažiūrėti į Meistriuko dirbtuvėlės elektroninę parduotuvę.  Čia pateikiami geriausi mano pagaminti rankdarbiai, kurie gali būti puikūs šventinio ir atsitiktinio stalo priedais, ar mielomis dovanėlėmis artimiesiems.

Stilingas papildymas išskirtiniam patiekalui – tai stilingi servetėlių žiedai, kurie suteiks stalui kilnumo ir pagarbos svečiui, šeimai. Pasirodo, medinius žiedus servetėlėmis lengva pasidaryti ir pačiam.


Efektingi stalo reikmenys ir servetėlių ​​žiedai pagaminami savo rankomis

Ar manote, kad kūrybinius eksperimentus gali atlikti tik patyrę meistrai? Be reikalo. Nėra nieko lengviau, nei pasigaminti servetėlių žiedus savo rankomis iš apvalaus medžio. Tam nereikia ypatingų įrankių ir medžiagų. Viskas, ko reikia tokių žiedų gaminimui – sausas, apvalaus medžio gabaliukas, su efektinga medienos struktūra ir gražia žievele.

Rankų darbo žiedų servetėlėms gaminimo, pamokėlės pagalba sukursite nesudėtingus aksesuarus, kurie leis efektyviai dekoruoti vaišių, vestuvių stalą.

Kaip gaminti medinius žiedus servetėlėms?

  • Suraskite ir paruoškite reikiamo ilgio, sausą, apvalaus medžio gabaliuką su žieve. Geriausiai tam tinka kietmedis. Tai gali būti uosis, ąžuolas, lazdynas, akacija, vaismedžiai.
  • Kruopščiai apžiūrėkite žievelės būklę. Ji neturi būti besilupanti, atšokusi nuo medienos.
  • Šepečiu nuvalykite viską, kas laikosi netvirtai ir trupa, byra.
  • Supjaustykite pagaliuką elektriniu arba rankiniu pjūkleliu, vienodais ritinėliais. Jų storis – 30 mm.
  • Kiekvieno ritinėlio viduryje (tikslumas ir simetriškumas nėra būtini), išpjaukite elektriniu grąžtu 30 mm skersmens kiaurymes. Tam naudokite 30 mm skersmens kiaurymių pjovimo karūnėlę.
  • Visus paviršius, išskyrus žievelę, kruoščiai nušlifuokite šlifavimo popieriumi. Pradžioje stambesnio grūdėtumo (80 – 100), o po to smulkesniu – (150 – 180).
  • Visus servetėlių žiedus impregnuokite maistiniu aliejumi tam, kad  būtų atsparūs drėgmei, lengvai valomi ir įgautų malonų, šiltą atspalvį.
  • Po impregnavimo, leiskite aliejui susigerti į medieną. Tai trunka apie 12 valandų.
  • Viskas! Jūs pasigaminote unikalius stalo serviravimo žiedus servetėlėms.

 Mano pagaminti servetėlių žiedai


Nespėjote pasigaminti medinių žiedų servetėlėms?

Užsukite į Meistriuko krautuvėlę ir, galbūt, joje rasite tai, ko ieškote.