Dviejų aukštų lesyklėlė

Dviejų aukštų lesyklėlė skirta mažiųjų sparnuočių maitinimui šaltuoju metų laiku. Ji gali būti ir puikiu Jūsų sodybos ar balkono papuošalu. Padariau lesyklėlę iš nedažytų lentelių ir nesurinktą. Tam, kad mano anūkai turėtų progos išreikšti savo sugebėjimus. Labai nesunkiai surinkęs visas detales ir patepęs klijais, anūkas paruošė teptukus ir dažus, kad galėtų ją savaip išdažyti, papuošti spalvingais ornamentais ar net piešinukais. Paskui padengę drėgmei atspariu, matiniu laku lesyklėlę perdavėme naudotis mieliesiems mūsų sodo gyventojams.

Tikras smagumėlis paukštukams pirmąjąme aukšte lesti lašinukus ar obuolius, o antąjame aukšte paskanauti sorų kruopas ar nesūdytas, išgliaudytas saulėgrąžas!
O kiek malonių emocijų patirsite stebėdami linksmai lesančius paukštukus!

Štai taip atrodo lesyklėlių detalės prieš jas surenkant. Surinkimas – labai paprastas. Detalės suprojektuotos ir pagamintos taip, kad  stebint ir konsultuojant suaugusiam šeimos nariui,  lesyklėlę galėtų surinkti  net trijų metų vaikas.

1 pav. Lesyklėlės detalės.
2 pav. Lesyklėlės detalės prieš surenkant gaminį.

Gaminu ir surinktas, tačiau nepadengtas jokiomis medžiagomis lesyklėles, kurios yra visiškai ekologiškos ir nepavojingos paukštelių sveikatai. Kad lesyklėlė tarnautų ilgiau – rekomenduoju padengti paviršių valgomuoju aliejumi.

Surinktą lesyklėlę galite papuošti naudodami pačią įvairiausią technologiją, pradedant akvareliniais dažais ir baigiant dekupažu. Prieš išnešant lesylėlę į lauką, rekomenduoju jos paviršių padengti pačiu pigiausiu valgomuoju aliejumi, kuris apsaugos jūsų darbelį nuo drėgmės ir prailgins jo tarnystės amžių.

3 pav. Dviejų aukštų lesyklėlė. Bendras vaizdas.
dvieju aukstu lesyklele | meistriuko dirbtuvele
4 pav. Dviejų aukštų lesyklėlė. Bendras vaizdas.
Lesykleles matmenys | Meistriuko dirbtuvele
5 pav. Dviejų aukštų lesyklėlės matmenys.

Lesyklėlės gaminimo instrukciją su brėžiniais PDF formate galite atsisiųsti ir atsispausdinti

Ornitologai perspėja, kad bet koks sūdytas maistas yra pavojingas paukštelių gyvybei!