Dekoratyvinis inklėlis

Per žiemą lesyklose sočiai maitinęsi paukštukai jau galvoja apie naujus butus pavasariui. Ir kas tuo pasirūpins jei ne mes, dvikojai – besparniai jų draugai?
Pagalvojau, kad vasario pabaiga – tinkamiausias laikas imtis pjūklo ir plaktuko, griebiausi darbo.Kelias dienas lėkė skiedros nuo mano būsimo gaminio į visas puses. Pjuvenų aptikta ne tik rankovėse, bet ir už kalnieriaus…
Ir ką jūs manot? Darbas nenuėjo veltui. Atsitraukiau kelis žingsnius atgal ir iš tolo nužvelgiau tai, ką padariau…

Priešais puikavosi nuostabus, dekoratyvinis inkilėlis mano sodybos varnėnui, kuris jau miklina sparnelius ruošdamasis sugrįžimui į Lietuvą! Taigi, šis inkilėlis suprojektuotas ir pagamintas būtent varnėnui ir niekam kitam. Ornitologai nustatė, kad varnėnui skirto inkilo landa turi būti 22 cm nuo dugnelio, o landos skersmuo – 45 mm. Kitiems paukšteliams šie matmenys netinka ir jie ten lizdelio nesuks…
O ką daryti, kad nauju inkilėliu galėtų džiaugtis zylė ar kitas paukštelis, kuris taip ištikimai liko žiemoti su mumis? Atsakymas – paprastas. Reikia daryti dar vieną inkiliuką tik jo matmenys turi būti tokie, kokius rekomenduoja Lietuvos ornitologų draugija.
Tad, kitos išeities nematau, kaip vėl imtis pjūklo ir plaktuko… Na, išsikrapštysiu skiedras iš užančio, bet užtat paukšteliai visą vasarą giedos padėkos giesmeles Meistriukui, kuris padarė naujus inkilus!

Inkilas Lietuvos pastas
Dekoratyvinis inkilas “Lietuvos paštas”

 

 

 

Manau, ne vienam šis inkiliukas sukels šypseną, pakels nuotaiką.
Laiškus ant popieriaus rašome labai retai, tad retai naudojamoje laiškų dėželėje puikiai gali kurtis varnėnai 🙂
Tai – dar vienas mano rankomis sukurptas gaminukas.

 

 


O dabar kviečiu pasigėrėti filmuota medžiaga iš inkilo vidaus

Dėkoju už dėmesį šiam gaminiui ir už viską, ką įrašysite žemiau esančiame komentarų laukelyje!4 atsakymai į “Dekoratyvinis inklėlis”

  1. Visi Jūsų darbai man labai patinka, o ypač patiko pašto dėžutė. Tikrai pakeltų nuotaiką pamačius gyvai. Gaila kad neturiu nuosavos žemelės, kad galėčiau įkurdinti sparnuočius savo sklype.

    1. Ačiū, Justina!
      Jūsų komentarą malonu skaityti. Jis įkvepia tolimesniems kūrybiniams ieškojimams, skatina dar labiau stengtis, kad mano rankomis sukurti darbeliai džiugintų kiekvieną.
      Jums palinkėsiu, kad kuo greičiau išsipildytų svajonė turėti savo sodybėlę, o joje netrūktų paukštelių giesmininkų ištisus metus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *