Vaikiškos kiemo supuoklės. Brėžiniai, gaminimo instrukcija.

Jei šeimoje yra vaikų, tai lauko sūpuoklės jiems yra absoliučiai būtinas dalykas, apie tai net nediskutuojama. Žinoma, sūpuokles, kaip ir bet kuriuos kitus vaikiškus aksesuarus, galite tiesiog eiti ir nusipirkti.

Tačiau, neskubėkite tuščiai švaistyti pinigus: ne prastesnes sūpuokles pasigaminti gali kiekvienas, kuris kada nors rankose laikė pjūklą, grąžtą ir plaktuką.

Vaikiškas kiemo sūpuokles gaminame patys.

Tokias vaikiškas sūpuokles vadina įvairiai: sūpuoklės – svarstyklės, balansinės sūpuoklės. Pagrindinis skirtumas nuo pakabinamų sūpuoklių – konstrukcijos paprastume: jas galima pagaminti per kelias valandas.

Internete, beje, yra labai daug  straipsnių su išsamiais paaiškinimais ir brėžiniais, kaip pasigaminti pakabinamas sūpuokles.  Tačiau, ten – konstrukcija solidi ir sudėtinga gaminti, o sūpuoklės labiau tinka poilsiui, negu pramogai.

Vaikams reikia kitko: linksmų ir judrių žaidimų su draugais, todėl balansinės sūpuoklės tam yra pačios tinkamiausios.

Balansinėms sūpuoklėms nereikia stacionarių įtvirtinimų: pakanka turėti nedidelę, lygią aikštelę. Sezono pabaigoje sūpuokles išardžius, jos tampa kompaktišku detalių paketu, kurį per žiemą galima nesunkiai patalpinti garaže ar sodo namelio sandėliuke.

Akivaizdu, kad visų konstrukcijos elementų sujungimo dėka, vaikiškos sūpuoklės yra labai tvirtos ir garantuoja vaikų saugumą.

Visi mediniai vaikiškų lauko sūpuoklių elementai yra pagaminti iš pjautinės pušies medienos.

 

 


Vaikiškos kiemo sūpuoklės – gabaritiniai matmenys.

Vaikiškos kiemo sūpuoklės: ruošiniai, detalės, medžiagos

  1. išilginis balkis: 38 х 90 х 2438 mm– 2 vnt.;
  2. statramstis: 38 х 140 х 610 mm– 2 vnt.;
  3. skersinė atrama: 38 х 140 х 914 mm– 2 vnt.;
  4. šoninė atrama: 38 х 140 х 610 mm– 2 vnt.;
  5. rankenų atramos: 38 х 140 х 300 mm– 2 vnt.;
  6. rankenos: apvalus medinis strypas 600 mm ilgio ir 25 mm skersmens – 2 vnt.;
  7. sėdynės: 19 х 184 х 432 mm– 2 vnt.;
  8. atraminė ašis: varžtas 250 mm ilgio ir 16 mm skersmens, su veržle ir keturiomis poveržlėmis;
  9. medsraigčiai М4 х 75;
  10. klijai medienai, skirti lauko naudojimui.

Vaikiškos kiemo sūpuoklės. Gaminimo procesas.

1.

Medsraigčių ir klijų pagalba sujungiame skersines atramas (3) ir  statramsčius (2).  Varžtų ir klijų negailėkite, kad konstrukcija neišklibtų.

 


2. 

Tokiu pat principu tarpusavyje reikia sujungti ir vaikiškų sūpuoklių šonines atramas (4).


3.

Išilginius balkius  jungiant tarpusavyje, reikia į tarpą įstatyti rankenų atramas ir, patepus klijais, suveržti medsraigčiais. Netaupykime klijų ir medsraigčių. Balkių viduryje gręžiame 16 mm skylę  atraminei ašiai.


 

4. Gręžiame statramsčiuose (2) kiaurymes pagrindinei ašiai.  Rekomenduoju gręžti tris kiaurymes tam, kad būtų galima reguliuoti vaikiškų balansinių supynių aukštį,  priklausomai nuo vaikų ūgio.

5. Gręžiame rankenų atramose (5) kiaurymes rankenoms (6) ir patepę klijais, įstatome rankenas. Papildomai fiksuojame rankenas medsraigčiais, įsukdami juos į rankenų atramų briaunas.

6. Pritvirtiname sėdynių lenteles (7).

Pastaba: Papildomai galima padaryti minkštas pagalvėles sėdynėms iš porolono, aptraukiant jį audiniu.  Iš apačios prisiūkite po dvi “lipučkės” juosteles, o prie sėdynių lentelių priklijuokite po dvi priešingąsias “lipučkės” juosteles.  Dabar sėdynių minkštąsias dalis galėsite nuimti, kad nesušlaptų lyjant. 

7. Surenkame mūsų vaikiškas lauko sūpuokles, perkišdami atraminę ašį (9). Poveržles dedame po varžto galva, po veržle, o taip pat, tarp balkių ir statramsčių (2).


 

Vaikiškos kiemo sūpuoklės. Apdaila.

Būtinas gaminio užbaigimo etapas – šlifavimas ir aštrių kampų užapvalinimas, kad vaikai nepasirakštentų ir nepasidarytų nereikalingų guzų. Tolimesnė apdaila – impregnavimas ir lakavimas (dažymas). Po impregnavimo, galima sūpuoklių nedažyti, palikti naturalaus medžio spalvą, arba lakuoti bespalviu akriliniu laku. Vėliau, kai mediena nuo saulės patamsės ir taps nebepatraukli akiai, galėsite nudažyti norima spalva. Tai – Jūsų skonio reikalas.

Sulaukite, kol išdžius paskutinis lako ar dažų sluoksnis ir perduokite supynes eksploatuoti nekantraujantiems, mažiesiems klientams.

Pagaminti balansines lauko supynes vaikams savo rankomis – ne namą statyti. Tačiau vaikams džiaugsmo supynės atneš nė kiek ne mažiau.

 

Nuoroda į šaltinį.

Įvertinkite publikaciją ir dalinkitės su draugais.
Share
Share